Európa utazása

Európa utazása

0 comments

A rendszerváltozás előtti híradásokból a Közös Piacot ismertük, mint elsősorban gazdasági ügyekkel foglalkozó nyugat-európai közösséget. Az 1989/90-es közép-kelet-európai fordulat közepette szinte észre sem vettük, hogy a piaci szervezet politikai rendszerré alakult, ugyanakkor természetes volt, hogy az immár Európai Uniónak nevezett intézményrendszer részévé szeretnénk válni.
Magyarország EU tagsága immár öt esztendős. Részt veszünk a Tanács ülésein, van főbiztosunk, több száz uniós tisztviselőnk és tolmácsunk. De tudunk-e eleget az integrációról, tisztában vagyunk-e azzal, hogy honnan és hogyan indult az európai együttműködés? Van-e elég ismeretünk a múltról ahhoz, hogy a jelenben tájékozódni tudjunk?

Azoknak ajánljuk ezt a könyvet, aki ezekre a kérdésekre keresik a válaszokat - az érdeklődő uniós állampolgároknak, valamint főiskolai és egyetemi hallgatóknak. Reményeink szerint a kötetből a politikai eseményeken túl kirajzolódik az európai integráció logikája, a közösségi intézmények és a tagállamok szerepe és egyes kulcsszereplők személyes hatása is.

További információ ezen az oldalon található.

magyar
Magyarország a schengeni rendszerben - Bástya vagy kapubejárat? - a MET kiadványa a vízumkiadás magyarországi gyakorlatáról letölthető az Open Space felületről.
Hol áll a PERC-mutató? avagy az EU-destruktívoktól a föderalistákig: a pártok viszonya az Európai Unióhoz (2012) - a MET kutatócsoportjának jelentése letölthető az Open Space oldalról.
"Közigazgatási reform a visegrádi országokban: Tanulságok Fehéroroszország és Ukrajna számára"- A MET a cseh AMO  (Association for International Affairs) magyar partnere ebben a nemzetközi együttműködésben, amelynek célja, hogy a modern, hatékony és demokratikus értékeken alapuló közigazgatás...